Зубная пломба, Budapest, XIII. kerület - Амальгамы (Лечение зубов) услуги 5 клиник (124 Дантист, 118 Ортодонт, 117 Зубной техник, 117 Ассистент стоматолога, 117 Oral хирург)
Описание, вопросыЛечение
ПОДЧЕРКНУЛ
Marina Dental Salon Kft
ПОДЧЕРКНУЛ
1138 Budapest, Marina sétány 1. 3 em. 304.
Esztétikus tömés - fogászati kezelés
Az esztétikus tömés (kompozit) a fog színével harmonizáló, hosszú távon jól funkcionáló tömés készítését jelenti. A modern kompozíciós fogtömések anyaga műgyanta és nano méretű üvegszemcsék kombinációja. A kompozit töméseket használhatjuk szuvas fogak ellátására, vagy régi amalgám tömések cseréje során. A fehér tömések legnagyobb előnye a természetes megjelenés, valamint az amalgám fogtömésekkel ellentétben, nem tartalmaz sem higanyt, sem egyéb toxikus anyagot.
DENTORS Fogorvosi rendelő
ПОДЧЕРКНУЛ
1138 Budapest, Marina sétány 1. III/304
Esztétikus tömések
Az elmúlt évtizedekben a " fehér ", fogszínű tömés-ek szinte teljesen kiszorították, a szürke amalgám töméseket a modern rendelőkben. Az esztétikus kompozit tömésekkel láthatatlanul tüntetheti el egy jó kezű, és képzett fogorvos a fogak defektusait. Azonban az ilyen tömések sem mindig hibátlanok, és ezek a tömőanyagok, sem csodaszerek. Felhasználási határukat a fogorvosnak és a páciensnek sem árt ismerni, mielőtt ezt a megoldást választják szúvas, illetve letört fog ellátására. Biztosan sokan észrevették már, hogy fehér töméseik, elkészültükkor rendkívül esztétikusak, később azonban nagyon gyakran barna elszíneződés jellenhet meg körülöttük. Ezt a tömés és a fog határán kialakuló rés okozhatja. Ez azt jelenti, hogy a tömés szélén a szájüregből baktériumok a tömés alá képesek jutni így az eredetelig gyönyörű tömés alászuvasodik. Ennek oka lehet a nem tökéletes elkészítés ( az esztétikus fogtömés elkészültének lépéseit lent részletezzük ), illetve a kifogásolható tisztítása a páciensnek. A mai modern fogszínű ( “fehér” ) tömőanyagok elsősorban kompozit műanyagok. A fehér tömések az alábbi módon készülnek: A esztétikus tömések készítése során először a foganyag felületét kell kezelnünk. Ehhez általában ortofoszforsavat használ a fogorvos, majd egy speciális ragasztó anyagot ( bond ), mely kapcsolatot létesít a tömőanyag és a fog anyaga között. Egyes újabb fejlesztésű ragasztóanyagok már ezt a két lépést önmagukban képesek ellátni. Az ilyen tömőanyagok többsége illetve a ragasztóanyagok nagy energiatartalmú kék ( az UV tartományhoz közeli hullámhosszú, de nem UV ) fényre kötnek. Miután a megfelelő rétegnyi tömőanyag került az üregbe, jön a polírozás, melynek a teljes felszínre, illetve az összes tömés széli területre ki kell terjednie annak érdekében, hogy a széli zárást tökéletesítsük.